فیلتر درایر filter drier

فیلتر درایر چیست : 
 فیلتر درایر به زبانی ساده فیلتر خشک کن که مخلوطی از غربال مولکولی و آلومینا فعال شده است به منظور جذب رطوبت و جذب اسید و حفاظت دستگاه تهویه مطبوع است استفاده می گردد.
فیلتر درایر پیشرو در سیستم حفاظت دستگاه تهویه مطبوع است.فیلتر درایر با به عبارت دیگر فیلتر خشک کن است که مانع ورود مواد جامد به سیستم می شوند. رطوبت بلای کمپرسوراست رطوبت با گسترش یخ دستگاه را مسدود می کند و باعث کاهش کارایی سیستم می شود، یا می تواند اسید هایی را ایجاد کند که به کمپرسور و سایر اجزای آسیب برساند. آلاینده های جامد می توانند دستگاه های انبساط (لوله مویین یا شیر انبساط EXV , TXV) را ببندند و کمپرسورها را دچار آسیب جبران ناپذیر نماید.
کابرد فیلتر درایر:
فیلتر درایر در چیلر ، مینی چیلر ، کندانسورهای سردخانه ای و برخی موارد در داکت اسپلیت ها هم بکار می رود

انواع فیلتر درایر:
فیلتر درایر دو منظوره جهت جذب رطوبت بالا و جذب اسید 
فیلتر درایر فقط خشک کن جذب رطوبت 
Filter Drier فیلتر درایر filter drier
فیلتر درایر
 انتخاب یک فیلتر درایر ( فیلتر خشک کن) مناسب
پیمانکاران خدمات تهویه مطبوع از فیلتر درایر دارای مخلوط غربال مولکولی  و آلومینا را برای هر دو مورد جذب رطوبت بالا و جذب اسید انتخاب می کنند. نوع DAS شرکت دانفوس Danfoss در خط مکش برای تمیز کردن سیستم های خنک کننده و AC با مبرد های فلوراید پس از یک فشردن کمپرسور استفاده می شود. هسته جامد اسید های مضر و همچنین رطوبت را برای محافظت از کمپرسور از نارسایی زودرس جذب می کند.
فیلتر درایر خشک کن سیکل تهویه مطبوع 
تمام خشک کن ها با یک طراحی هسته جامد ساخته شده اند تا با حداقل رساندن افت فشار موجب کاهش حداکثر رطوبت را در خطوط گردند این فیلتر درایر روی خط مایع نصب میگردد و نصبت به فیلتر های دو منظوره رطوبت و اسیداز قیمت اقتصادی تری برخوردار هستند.

Pin It on Pinterest